Shape LineLineLineLineLine Generated with Avocode. Line 3Line 3Line 3
Cursisten nemen deel aan de cursus verhalen vertellen en luisteren naar een spreker.
Terug Agenda
26 mei

Storytelling voor erfgoedorganisaties

Storytelling is een krachtig middel om verbinding te maken met het publiek en om hun betrokkenheid te vergroten. In deze training leer je wat storytelling is, hoe het bijdraagt aan het behoud en de promotie van erfgoed en welke vormen er zijn. Samen identificeren we welke verhalen binnen jouw erfgoedorganisatie het meest aansprekend zijn en maken we een algemene selectie van soorten verhalen die verteld kunnen worden. Je krijgt praktische handvatten en tools aangereikt om direct aan de slag te gaan met storytelling.

Programma

  • Wat is storytelling?
    Het delen van ervaringen, gebeurtenissen en geschiedenis op een manier die anderen boeit. De rol van verhalen in het overbrengen van cultuur en erfgoed.
  • De kracht van verhalen ontdekken
    Bespreken waarom verhalen vertellen zo effectief is en hoe het bijdraagt aan het behoud en de promotie van erfgoed.
    Samen identificeren we welke verhalen binnen hun organisatie het meest aansprekend zijn en maken we een algemene selectie van soorten verhalen die verteld kunnen worden.
  • Hoe vertel je jouw verhaal het beste?
    Identificeren van je kernverhaal. Wat maakt jouw organisatie of locatie uniek? Welke inhoud is het delen waard?
  • Vormgeven van je verhaal
    Technieken om verhalen relevant te maken voor de doelgroep. Welke vormen kunnen ze gebruiken om hun verhaal te vertellen? Elementen van een krachtig verhaal (Authenticiteit/Emotie/Relevantie).
  • Bepalen van de toon
    Informeel tegenover formeel. Consistentie. Publieksgericht communiceren.
  • Tools en middelen
    Verhalen vertellen met beperkte middelen. Gebruik van beeld ter ondersteuning. Delen en verspreiden van je verhaal.
  • Het betrekken van het publiek
    Interactie stimuleren. Manieren om het publiek actief onderdeel te maken van het verhaal, bijvoorbeeld door middel van user-generated content of interactieve evenementen.

Voor wie, waar en wanneer

Training voor verhalenvertellers

Docent: Samantha De Caluwé en Mariela Battistella (eBirds)
Datum:
26 mei 2025
Tijd:
13.30 – 16.00 uur
Locatie:
Erfgoed Zeeland, Looierssingel 2, Middelburg
Prijs:
€ 20,00 (excl. btw)
Aantal deelnemers:
minimaal 6, maximaal 12

Het cursusaanbod voor erfgoedorganisaties wordt mede mogelijk gemaakt door een financiële bijdrage van de Provincie Zeeland.

Ja, ik meld me aan

Delen

Kan ik je verder helpen?

Ik ben Janneke de Wit, adviseur musea bij Erfgoed Zeeland. Mocht je vragen hebben, dan beantwoord ik deze graag voor je. Voor digitaal museumadvies kun je ook terecht op museumconsulenten.nl.

Janneke de Wit, adviseur musea Mail Stuur me een mail Of bel me: +31 6 25 72 67 37