35 jaar Einde Koude Oorlog
Drie bunkers in Middelburg
Ook Middelburg doet, in samenwerking met Stichting Bunkerbehoud, mee met drie locaties. Onder het gebouw van Erfgoed Zeeland bevindt zich een ondergrondse bunker uit de jaren zestig. Deze diende als schuilkelder voor het provinciaal bestuur van de Civiele Verdediging en als commandopost van de Bescherming Bevolking. De bunker is zaterdag 12 december tijdens rondleidingen te bezoeken.
Beide dagen zijn ook de voormalige noodzetel van Rijkswaterstaat op het terrein van HZ University of Applied Sciences en de publieke schuilkelder in parkeergarage Geere geopend. De schuilkelder was bedoeld voor kortstondig verblijf van 6.000 tot 12.000 mensen. In de noodzetel is tijdens het weekend zendstation PA35EKO ingericht.
Kijk voor alle deelnemende locaties en openingstijden op www.erfgoedkoudeoorlog.nl/35eko en ontdek hoe de Koude Oorlog ook in Nederland zijn sporen heeft nagelaten.
Foto bovenaan deze pagina: Bunker bij Erfgoed Zeeland, foto Wesley Versteeg
Delen
Erfgoed Zeeland maakt van deze activiteit foto's en video-opnames. Wanneer je aan deze activiteit deelneemt, geef je toestemming dat we beelden (foto en video) waar je op staat mogen gebruiken voor communicatiedoeleinden. Liever niet herkenbaar in beeld? Laat het ons weten op de dag zelf. Dan houden we daar zoveel mogelijk rekening mee.