Shape wave Generated with Avocode. Group 3LineLineLineLineLineLine Generated with Avocode. Group 9Line 3Line 3Line 3Line 3
Platform Maritiem Erfgoed Zeeland

Overzicht historische schepen

Overzicht historische schepen in de Scheldedelta op thuishaven

Antwerpen

Thuishaven Naam Type Bouwjaar
Antwerpen Ouderhoek Zeeuwse Poon 1914

Arnemuiden

Thuishaven Naam Type Bouwjaar
Arnemuiden Niederrhein Waalschokker 1929
Arnemuiden Siësta Groninger Boltjalk 1915
Arnemuiden De Lange Pier Bakdekkruiser 1920
Arnemuiden Wilhelmina Sleepboot 1916
Arnemuiden YE36 Andries Jacob Hoogaars 1900
Arnemuiden Alcyon Hoogaars 1928
Arnemuiden TH49 Drie Gebroeders Hengst 1908
Arnemuiden Gornaet Hoogaars 1962
Arnemuiden Bries Spitsgatter 1928
Arnemuiden Boreas Steekhengst 2015
Arnemuiden Luctor et Emergo Peilboot 1902
Arnemuiden PI67 Nieuwe Zorg Zeeuwse Schouw 1924
Arnemuiden Schelde Hoogaars 1967
Arnemuiden Seepaerd Hoogaars 1941
Arnemuiden Atalante Hoogaars 1938
Arnemuiden ARM16 Edelweiss Houten Viskotter 1965

Battenoord

Thuishaven Naam Type Bouwjaar
Battenoord Liberté Mosselaak 1880
Battenoord Eben Haezer Skutsje 1904

Bruinisse

Thuishaven Naam Type Bouwjaar
Bruinisse Ome Piet Zalmschouw 1920
Bruinisse De Prinses Opduwertje 1914
Bruinisse Dockyard III Stoomsleepboot 1941

Burghsluis

Thuishaven Naam Type Bouwjaar
Burghsluis Moed en Trouw Hoogaars 1970

Dinteloord

Thuishaven Naam Type Bouwjaar
Dinteloord Zeewolf Klipper 1902

Dintelsas

Thuishaven Naam Type Bouwjaar
Dintelsas Muiter / Muiter II Opduwer / Sleepboot onbekend

Goes

Thuishaven Naam Type Bouwjaar
Goes Jorinda Sleepboot 1940
Goes Avontuur Zeeuwse Klipper 1914
Goes Vijf Gebroeders Friese Tjalk 1903
Goes Jans B Luxe Motor 1929
Goes Elisabeth Zeeuwse Schouw 1907
Goes De Vrouw Maatje Tjalk 1898
Goes Anne Schokker 1949
Goes Hoop op Zegen Skutsje 1912
Goes Geep Sleepboot 1921
Goes YE42 Oester Motorklipper 1924
Goes Andries Sleepboot onbekend

Hellevoetsluis

Thuishaven Naam Type Bouwjaar
Hellevoetsluis Bernisse Mijnenveger 1954
Hellevoetsluis Linquenda III Klipperaak 1914
Hellevoetsluis Hollandia Klipperaak 1912
Hellevoetsluis Oostvogel Klipperaak 1898
Hellevoetsluis Anna Kotter 1962
Hellevoetsluis Willy Klipperaak onbekend

Kamperland

Thuishaven Naam Type Bouwjaar
Kamperland Vier Gebroeders Groninger Zeetjalk 1893
Kamperland Dankbaarheid Groninger Tjalk 1906
Kamperland Noorderlicht Colin Archer 1989
Kamperland VD32 Elizabeth Volendamse Kotter 1947
Kamperland Brandeman Lemsteraak 1922
Kamperland Wiisillebesiikje Tjalk 1895
Kamperland Johannes Groninger Tjalk 1916
Kamperland Tippie van Tholen Tjalk 1895
Kamperland Swarte Haen Volendammer Kwak 1903
Kamperland Hondsbosch Sleepboot 1948
Kamperland Mathilde Paviljoen Tjalk 1877
Kamperland Don Quichot Tjalk 1910

Kortgene

Thuishaven Naam Type Bouwjaar
Kortgene Jetty Hoogaars 1913
Kortgene Windroos Hoogaars 1926
Kortgene Johanna Havensleepboot 1910

Middelburg

Thuishaven Naam Type Bouwjaar
Middelburg Anna Catharina Zeeuwse Klipper 1892
Middelburg Nicole Tjalk 1900
Middelburg Olleke Bolleke Enkhuizer Bol 1966

Numansdorp

Thuishaven Naam Type Bouwjaar
Numansdorp UK107 Najade Kotter 1959

Nieuw- en Sint Joosland

Thuishaven Naam Type Bouwjaar
Nieuw- en St. Joosland Vijf Gezusters Groninger Tjalk 1892
Nieuw- en St. Joosland Glicca Zeeschouw 1965
Nieuw- en St. Joosland Anna Postbootje onbekend
Nieuw- en St. Joosland Niels H. Spitsgatter 1927
Nieuw- en St. Joosland Timshel Zeilkotter 1913
Nieuw- en St. Joosland Butaba Zeilkotter 1947

Oost Watering

Thuishaven Naam Type Bouwjaar
Oost Watering Citius Sleepboot 1904
Oost Watering Atina III Sleepboot 1941
Oost Watering Cito Sleepboot 1903
Oost Watering Marsyl III Sleepboot 1992

Rupelmonde

Thuishaven Naam Type Bouwjaar
Rupelmonde D'n Bruinen Hengst 1902
Rupelmonde Pegasus Hengst (replica) 2016
Rupelmonde Anne en de Zaatman Veerboot 1941

Sas van Gent

Thuishaven Naam Type Bouwjaar
Sas van Gent Aleida Groninger Tjalk 1891
Sas van Gent Fe-Rie Sleepboot 1908
Sas van Gent De Zes Gebroeders Friese Tjalk 1900
Sas van Gent Emmanuel Steilsteven 1924
Sas van Gent De Cleene Mossel IJsselaak 1904
Sas van Gent Hero Sleepboot 1930
Sas van Gent Marea Luxe Motorschip 1923

Stavenisse

Thuishaven Naam Type Bouwjaar
Stavenisse Jan Korneel Hengst 1908
Stavenisse Luipaard Schouw 1947
Stavenisse Blut Grundel 1947

Strijen

Thuishaven Naam Type Bouwjaar
Strijen Schuimer Schokker 1965

Terneuzen

Thuishaven Naam Type Bouwjaar
Terneuzen Adriana Steilsteven 1927
Terneuzen Carlot Reddingboot 1960
Terneuzen Wachter Sleepvlet 1951

Tholen

Thuishaven Naam Type Bouwjaar
Tholen 't Vertrouwen Tjalk 1898
Tholen Boreas Klipper 1900
Tholen Turc Hoogaars 1925
Tholen Kaat Mossel Mosselkotter 1926

Veere

Thuishaven Naam Type Bouwjaar
Veere De Wet Hoogaars 1909
Veere Slobber Boeieraak 1912
Veere Sytske Sleepboot 1906
Veere Goetzee Vollenhovense Bol 1940
Veere De Swane Schokker 1963
Veere Nimmerzat Schokker 1967

Vlissingen

Thuishaven Naam Type Bouwjaar
Vlissingen Elizabeth Motorreddingboot 1907
Vlissingen Clauda Viskotter 1941
Vlissingen Hermes Sleepboot 1940
Vlissingen De Witte Beer Lemsteraak 1972
Vlissingen Mercuur Torpedowerkschip 1954

Wemeldinge

Thuishaven Naam Type Bouwjaar
Wemeldinge Teunis Sleepboot 1939

Wilhelminadorp

Thuishaven Naam Type Bouwjaar
Wilhelminadorp Oase Sleepboot 1929

Willemstad

Thuishaven Naam Type Bouwjaar
Wilemstad Spartivento Aakschip 1908
Willemstad Stormvogel Tjalk 1912
Willemstad Asvisbert onbekend onbekend
Willemstad Rijn en Schelde Sleepboot 1928
Willemstad Volharding Sleepboot 1910

Wolphaartsdijk

Thuishaven Naam Type Bouwjaar
Wolphaartsdijk Novatus Catboat 1922
Wolphaartsdijk Maasvlakte Sleepboot 1913
Wolphaartsdijk Anemone Scheldejol 1933

Yerseke

Thuishaven Naam Type Bouwjaar
Yerseke Op Hoop van Zegen Blazer 1913

Zierikzee

Thuishaven Naam Type Bouwjaar
Zierikzee Scaldis Zeeuwse Tjalk 1903
Zierikzee Hector Sleepboot 1929
Zierikzee ARM17 De Vrouwe Adriana Hoogaars 1903
Zierikzee Vabel Boeier 1892
Zierikzee Leendert Abrahampolder Vlet 1953
Zierikzee Zuidvliet Veerboot 1914
Zierikzee Groene Welp Hollandse Boot 1930
Zierikzee Vertrouwen Tjalk 1903
Zierikzee Geertrui Hoogaars 1932
Zierikzee Morgenster Belgische Klipper 1901
Zierikzee Geetje Turryvlet 1929
Zierikzee Kee Marinesloep B2 1946
Zierikzee Zeester Zeilsloep 1928
Zierikzee Tolerant Hengst 1972
Zierikzee Zwaluw Hasselter Aak onbekend
Zierikzee Zwarte Zoeteling Hoogaars 1976
Zierikzee Borneo Zeilsloep 1953
Zierikzee Elisabeth Marianne Zeilsloep onbekend
Zierikzee De Dick Deerne Boeieraak 1905
Zierikzee Rijkspolitieboot naamloos 1940
Zierikzee Brammetje Spiegelsloep 1934
Zierikzee WM4 Zalmschouw 1899
Zierikzee Bles Blazer 1900
Zierikzee De Brielsche Maas Peilvlet 1965

Zartewaal

Thuishaven Naam Type Bouwjaar
Zwartewaal LE100 Haast noch Rust Lemmeraak 1910