Terugblik Bunkerdag Zeeland | 2025
Bunkerdag
Tijdens de jaarlijkse Bunkerdag worden de overblijfselen, zoals bunkers en andere elementen van de Atlantikwall langs de kust van Nederland - van Zeeland tot de Waddeneilanden - samen in de schijnwerpers gezet en voor één dag opengesteld voor publiek.
Bunkerdag 2025 was een bijzondere editie. We stonden stil bij 80 jaar bevrijding én vierden de 10de editie van dit evenement. Landelijk beleefden ruim 13.000 bezoekers de (verborgen) bunkers langs de kust waarbij de geschiedenis van de Tweede Wereldoorlog weer even tot leven kwam.
Zeeland
In Zeeland kreeg het evenement dit jaar grote publieke belangstelling en vond een recordaantal van zo’n 1.300 bezoekers hun weg naar de opengestelde locaties in Burgh-Haamstede, Dishoek, Zoutelande, Middelburg, Vlissingen, Lewedorp en Groede.
Bezoekers kwamen dit jaar echt voor een rondje Zeeland en deden meerdere locaties aan, aangespoord door gerichte (online) advertenties en het aantrekkelijke programma.
Was je er niet bij? De datum van de volgende Bunkerdag is zaterdag 30 mei 2026. Zien we je dan? Wij kijken er nu al naar uit!
De editie van dit jaar werd organisatorisch en financieel mede mogelijk gemaakt door bijdragen van Erfgoed Zeeland en de Provincie Zeeland.