Een leven lang erfgoed
-
Een 'verstopt monument' uit de vorige eeuw met een bewogen geschiedenis
Met enthousiaste vrijwilligers het Koude Oorlog Weekend organiseren in de bunker onder Het Schuitvlot, ons gebouw.
-
Op de Archeomarkt kennismaken met archeologie en organisaties in het veld
Organiseren van de Nationale Archeologiedagen, samen met andere archeologieorganisaties in onze provincie.
-
Steeds meer erfgoedorganisaties sluiten met hun collecties aan
Met ZB| Bibliotheek van Zeeland een erfgoedplatform inrichten voor gezamenlijke collectieregistratie en collectiepresentatie.
-
Krachten bundelen en samen als vrijwilligers sterker staan
Ondersteunen van de erfgoedorganisaties van de Zeeuwse Erfgoed Coöperatie, en samen een contactdag organiseren.
-
Voor huidige én toekomstige generaties
Borging van Zeeuws immaterieel erfgoed onderzoeken en nieuwe samenwerkingen en verbindingen aangaan.
-
De gastlessen worden beoordeeld met een 8, een 9 of hoger, en 'knap gedaan'!
Gastlessen verzorgen voor het onderwijs: 'Archeoloog in de klas', 'Het veld in!', een depotles of een les van de Monumentenwacht.
-
Van een professionele museumfotograaf de kneepjes van het vak leren
Met de Vereniging Zeeuwse Musea cursussen organiseren voor medewerkers en vrijwilligers van erfgoedorganisaties.
-
Archeologie is zoveel meer dan scherven!
Verkennende gesprekken voeren met Zeeuwse partijen om te onderzoeken of er in Zeeland een ArcheoHotspot kan ontstaan.
-
Een zeer geslaagde dag, vol archeologische wetenswaardigheden
De Zeeuwse Archeologiedag organiseren, samen met de Provincie Zeeland en de AWN-vereniging van vrijwilligers.
-
Op weg naar een verrassend onderdeel van het parcours: de ondergrondse bunker
Ingaan op de uitnodiging om deel te nemen aan het wandel- en hardloopevent City Trail Middelburg en ons gebouw openstellen.
-
Gezellige en nuttige dagen en trots op het resultaat: 120 vuursteentjes
Voor archeologievrijwilligers veldkarteringen organiseren bij Sint Kruis, op zoek naar vuurstenen voorwerpen uit de steentijd.
-
Aansprekende lessen door een co-creatie tussen scholen en musea!
Samen met dertig partners verder bouwen aan Reizen in de Tijd.
-
Het Pompeï van Zeeland!
Een excursie organiseren naar het verdronken dorp Tolsende op de slikken bij Yerseke tijdens de Nationale Archeologiedagen.
-
Erfgoedvrijwilligers zijn onmisbaar
Erfgoedvrijwilligers bereiken, inspireren en ondersteunen met het landelijke kennis- en vacatureplatform Erfgoedvrijwilliger.nl.
-
De 'oude meuk' opknappen en daarmee de waardevolle muurschilderingen van monument De Grote Muiterij behouden
Faciliteren van Restauratie Opleidingsprojecten Zeeland om het restauratievak veilig te stellen voor gebouwd Zeeuws erfgoed.
-
Naar hartenlust puzzelen met aardewerkscherven
Organiseren van schervenavonden voor de leden van de AWN, de vereniging van vrijwilligers in de archeologie.
Een leven lang erfgoed
Erfgoedorganisaties en hun vrijwilligers vormen de haarvaten van ons erfgoedbestel. Het huidige aanbod in de sector kenmerkt zich door een grote spreiding over veel kleine organisaties. Samenwerking, continuïteit in kennis en kunde is daarom belangrijk en vraagt om versterking.
In deze korte presentatie laten wij zien hoe wij in 2022 onder andere hebben bijgedragen aan deskundigheidsbevordering, publieksparticipatie, kennis- en informatiebevordering, onderwijsprogramma's, werving van nieuwe vrijwilligers en het bundelen van krachten.